ATEX KAPI

DAHA FAZLA

ATEX Sarmal Kapılar, 40 km/s standart rüzgar direnci ve Sınıf 2 Ek ZA- (EN 13241:2011) dahili uygulamalar için tasarlanmıştır.

ATEX yüksek hızlı kapılar, tamamen anti-magnetik ve anti-statik malzeme donanımı ile exproof motor, kontrol ünitesi ve elektronik bileşenler seçilerek dizayn edilmiştir.

ATEX Kapı Teknik Özellikleri:

ATEX yüksek hızlı sarmal kapılar patlama güvenliği için tasarlanmıştır. ATEX, adını 94/9/EC direktifinin Fransızca başlığından alır: Appareils destinés à être utilisés en ATmosphères EXplosibles. Patlamalar, önemli hasarların yanı sıra can kaybına ve ciddi yaralanmalara neden olabilir. ATEX Yüksek hızlı sarmal kapılar, yüksek riskli alanlarda patlama riskini azaltmak için tasarlanmış ve özelleştirilmiştir.

Kapı perdesi alev yürümez ve geç tutuşan özellikte PVC anti-statik brandadan imal edilmiştir.

Kapının kompakt yapısı, patlamaya neden olacak gazların ortam dışına çıkmasını minimize edecek mükemmel izolasyona sahiptir. Bütün izolasyon kauçukları ve malzemeleri özel olarak anti-statik malzemeler içerir.

ATEX yüksek hızlı sarmal kapılar 4,5×4,5 ölçülere kadar standart olarak imal edilirler. Daha büyük ölçüler özel tasarım gerektirir.

Kontrol üniteleri CE 94/9/ EC ve NEMA ICS 2 genel elektrik standartları ile ZONEII ATEX alanlar için düzenlenen III 2 G Ex d IIB Gb  ant II 2 D Ex tb IIIC T 100 oC  IP 67 standartlarına uygundur.